Haber

Özgür Özel’in anahtar listesinde kimler var?

ANKARA-CHP Kongresi’nin ikinci gününde CHP Lideri Özgür Özel’in Parti Meclisi için hazırladığı anahtar liste netleşmeye başladı.

Genel Başkanlığa seçilen Özgür Özel, 81 ilin liderleriyle toplantı gerçekleştirdi. Özel, sabah saatlerinde yapılan toplantıda il başkanlarının tekliflerini aldı. Özel’in bu öneriler dikkate alınarak hazırladığı anahtar listede geçmişte idari makamlarda yer alan Tekin Bingöl, Bülent Tezcan, Veli Ağbaba, Seyit Torun, Muharrem Erkek gibi isimlere yer verilmedi.

İlgili Makaleler

Özel’in anahtar listesinde istikrarlı bir bölgesel dağılım gözlemlediği öğrenildi. Anahtar listede bazı aktif il liderlerinin de yer alacağı, il başkanlığı tecrübesi olan 5-6 ismin Özel’in anahtar listesinde yer bulacağı belirtildi.

Özel’in kendisine tahsis edilen 12 ismi Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu aracılığıyla belirlediği söylenirken, bu isimler arasında ekonomistler, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Yalçın Karatepe, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ankara Üniversitesi eski öğretim üyesi İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr. Volkan Demir, dış politika uzmanı Prof. Dr. İlhan Uzgel, 150’den fazla ülkeye ihracat yapan Vestel’in eski Ar-Ge Bölüm Başkanı Andaç Pamuk emekli oldu Askeri Casusluk davasında bir süre tutuklu bulunan Tuğamiral Yankı Bağcıoğlu, sanatçı Tolga Sağ, Çevre Mühendisleri Odası önceki liderlerinden Baran Bozoğlu, UNESCO Türkiye Milli Komitesi üyesi eğitimci Dr. Armağan Erdoğan ve yapay zeka alanındaki çalışmalarıyla tanınan avukat Gülşah Deniz Atalar da yer aldı. Özel’in kilit listesinde akademisyenler Murat Kubilay ve Burak Cop’un da yer alması bekleniyor.

Listede yer alması beklenen diğer isimler ise şöyle: Selin Sayek Böke, Burhanettin Bulut, Suat Özçağdaş, Gamze Taşçıer, Gökçe Gökçen, Murat Bakan, Ahmet Baran Yazgan.

haber-elmali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu